Do grona artystów występujących na Buch Fest 2017 dołączył Lion Shepherd.

Buch Fest 2017 w Londynie (fot. org)Buch Fest 2017 w Londynie (fot. org)

Zespół otworzy wydarzenie 21 października o godz. 17:00. Na tej samej scenie wystąpią również: Organek, Waglewski/Fisz/Emade, Kaliber 44, Łąki Łan, Lao Che i Gabinet Looster.

Lion Shepherd to zespół Kamila Haidara i Mateusza Owczarka. W ich muzyce słychać brzmienia orientalne. To dlatego, że choć Kamil urodził się i większość życia spędził w Polsce, to wczesne dzieciństwo upłynęło mu w Libii i Syrii, skąd pochodzi jego ojciec. To, jak bliska jest mu bliskowschodnia kultura, szczególnie słychać na płycie „Heat”, gdzie podczas nagrań wykorzystywane były egzotyczne instrumenty: perski santur, dzwonki tybetańskie, 12-strunowe gitary czy hinduskie perkusjonalia. Połączenie orientalnych dźwięków z ciężkim, gitarowym graniem to więcej, niż można oczekiwać.

Skład artystów, występujących na Buch Fest nie jest podyktowany korporacyjno – komercyjnymi układami, wychodzi naprzeciw rzeczywistym oczekiwaniom młodych Polaków. Na festiwalu pojawili się Kasia Nosowska, Dezerter, VooVoo, Strachy na Lachy, Pidżama Porno, Raz Dwa Trzy.
Tegoroczny Buch Fest odbędzie się 21 i 22 października w Coronet Theatre w Londynie.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy