Tarnogórski Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia w wysokości 3 908 531,92 zł na budowę lądowiska oraz przebudowę Oddziału Ratunkowego.

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach (fot. Adam Długosz/Kronika24.pl)Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach (fot. Adam Długosz/Kronika24.pl)

- W styczniu tego roku Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach złożył wniosek do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Działania 9.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii. Wniosek dotyczył dostosowania do obowiązujących przepisów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w tym: przebudowę i modernizację pomieszczeń Oddziału i jego doposażenia w aparaturę medyczną, oraz budowę lądowiska dla helikopterów - powiedział Stanisław Torbus, Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego.
Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, tarnogórski szpital znalazł się w gronie instytucji, których wnioski zostały ocenione pozytywnie. Dzięki temu przedsięwzięciu szpital otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 908 531,92 zł. Natomiast całkowity koszt budowy to 4 817 913,89 zł.
- Pozostałą kwotę w wysokości 909 381,97 zł szpital przeznaczył z własnych środków. Dzięki temu od nowego roku Wielospecjalistyczny Szpital w Tarnowskich Górach będzie mógł wybudować lądowisko dla helikopterów oraz przebudować i zmodernizować Oddział Ratunkowy - dodał Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!