3. Śląskie Targi Książki odbędą się w Katowicach.

2. Śląskie Targi Książki w Katowicach (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)2. Śląskie Targi Książki w Katowicach (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

Zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w dniach 10-12 listopada 2017 roku.
Targi Książki w Katowicach, zainaugurowane w 2015 r., oferują miłośnikom literatury doskonałą okazję do spotkań z wybitnymi twórcami – pisarzami i poetami, ilustratorami i tłumaczami, także znanymi i lubianymi osobistościami świata kultury i sztuki, są impulsem rozwijającym pasję czytania i okazją do zakupu książek w dobrych cenach.
Skierowane są przede wszystkim do czytelników, ale też do grup zawodowych, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów. Prezentacji oferty blisko 150 wydawnictw towarzyszy różnorodny i bogaty program wydarzeń – spotkania z autorami, debaty, wydarzenia artystyczno-literackie i liczne atrakcje dla dzieci.

Gościem Honorowym targów będą Węgry, a prezentacja węgierskiej kultury i literatury zajmie na Targach szczególne miejsce. Największe węgierskie przedsięwzięcie kulturalne w Polsce, czyli obchody Roku Kultury Węgierskiej, zaczęło się 19 maja 2016 roku, kiedy to Węgry były Honorowym Gościem Targów Książki w Warszawie.

Ważne miejsce Śląskich Targi Książki w kalendarzu imprez kulturalnych Katowic potwierdza bilans zeszłorocznej edycji – 107 autorów z Polski i zagranicy, 150 wystawców, 25-tysięczna publiczność, ponad 200 spotkań literackich, warsztatów i dyskusji przez trzy dni.

W tym roku, równolegle ze Śląskimi Targami Książki w tym samym terminie w MCK w Katowicach odbywają się Śląskie Targi Sportów i Rekreacji WIATR i WODA.

PROGRAM
W piątek i sobotę - 10 i 11 listopada w godzinach  10.00-18.00, w niedzielę - 12 listopada w godzinach 10.00-17.00.
Wstęp na Targi jest wolny.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!