Już po raz ósmy Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa wraz z instytucjami, gminami aglomeracji warszawskiej i stołecznymi dzielnicami zaprasza na europejski piknik rodzinny na Polu Mokotowskim.

Eko Piknik (fot. pras.)Eko Piknik (fot. pras.)

Impreza odbędzie się w sobotę i niedzielę 9–10 września, w godz. 10.00 – 18.00.
Będzie to największe wydarzenie - realizowane przez m.st. Warszawę w ramach projektu UE - prezentujące sposób, w jaki Unia Europejska zmienia stolicę. To dzięki unijnemu wsparciu tworzy się nowa, europejska metropolia. II linia metra, nowoczesne i dostępne tramwaje, niskoemisyjne autobusy oraz pociągi, parkingi P+R, ulice, drogi rowerowe, most im. Marii Skłodowskiej – Curie, Centrum Nauki Kopernik, zrewitalizowane teatry, muzea i szpitale, oczyszczalnia ścieków „Czajka” – żadna z tych inwestycji nie byłaby możliwa do zrealizowania w tak szybkim czasie bez 13,8 mld złotych pozyskanych od Unii Europejskiej.
Przez dwa dni w miasteczku namiotowym czekać będzie moc atrakcji: zabawy, konkursy, animacje, prezentacje i pokazy dla osób w każdym wieku. Podczas tegorocznej edycji, swoją obecność zapowiedziało ponad 60 instytucji, w tym także po raz pierwszy 19 gmin aglomeracji warszawskiej. Każda z nich nie tylko zaprezentuje swoją działalność i projekty związane z Unią Europejską, ale przede wszystkim przygotuje specjalne konkursy, animacje i działania edukacyjne. W tym roku będą z nami m.in.: Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Tramwaje Warszawskie, Metro Warszawskie, Zarząd Transportu Miejskiego, MPWiK, Centrum Nauki Kopernik, Teatr Dramatyczny, Teatr Powszechny, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Muzeum Warszawy, Mazowiecki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Lasy Miejskie – Warszawa a także Miejski Ogród Zoologiczny.
Specjalne atrakcje będą czekać na gości w sobotę. W namiocie artystycznym wspólnie zobaczymy m.in. pokazy taneczne i wokalne Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego, występy szkolnych chórów i zespołów gimnastycznych, a także koncert Babickiej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego. Ponadto, dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Plan dla Europy”, poświęconej 10 priorytetom Komisji Europejskiej  pod przewodnictwem Jean-Claude’a Junckera. Za wykonanie zadań w grze miejskiej, jak i w innych quizach i konkursach uczestnicy otrzymają nagrody. Przez cały okres trwania pikniku będzie można również skorzystać z bezpłatnych usług informacyjnych oraz konsultacji świadczonych przez pracowników Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct  – Warszawa.

Przyjdź z rodziną na Eko Piknik!

W niedzielę, 10 września, w godzinach 12.00 – 19.00  na Agrykoli odbędzie się plenerowy, ekologiczny piknik. Na warszawiaków czeka wiele atrakcji, w tym: warsztaty, konkursy, pokazy mody, koncerty muzyczne. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.
W strefie warsztatów recyklingowych będzie można stworzyć m.in.: ekologiczną biżuterię. W specjalnej maszynie będzie można nadać drugie życie plastikowej butelce.
Podczas wydarzenia będzie można kupić żywność ekologiczną na Eko Targu oraz uczestniczyć w warsztatach w ramach kampanii społecznej „Wiem, co jem”. Podczas pięciu warsztatów dzieci i ich opiekunowie będą uczyć się o tym, jak z głową robić zakupy i dobrze przechowywać żywność, aby jej nie wyrzucać i nie marnować. Uczestnicy zrobią przetwory i dania z sezonowych owoców i warzyw. Na dzieci czekają ciekawe konkursy oraz przepisy dzięki którym przygotują smaczne i zdrowe potrawy.
Zapraszamy do udziału całe rodziny, które zagrają w gry planszowe własnego wykonania. Wspólnymi siłami stworzymy plan miasta w całości wykonany z produktów pochodzących z odzysku! Jako ukoronowanie warsztatów powstanie 2 metrowa rzeźba drzewa, którą zbudujemy z surowców wtórnych.
Dla szukających odpoczynku przygotowana będzie strefa relaksacyjna z leżakami, gdzie będzie wiele atrakcji dla maluchów (m.in. malowanie buziek czy puszczanie wielkich baniek mydlanych). Dla tych, którzy lubią sport, zapraszamy do wypróbowania swoich sił w sportowej olimpiadzie. Na specjalnych prądotwórczych rowerach siłą nóg wyciśniemy sok pomarańczowy.
Straż Miejska zaprezentuje na swoim stoisku m.in.: nowoczesny sprzęt pomiarowy, dzięki któremu sprawdza, czy na danym obszarze nie dochodzi do spalania odpadów.
Na miłośników zwierząt czeka wiele niespodzianek przygotowanych m.in. przez  Schronisko na Paluchu.
Aatrakcje na scenie m.in.: pokaz mody autorstwa p. Katarzyny Koperkiewicz, która swoje kolekcje szyje z tworzyw wykonanych w 100% z recyklingu oraz koncert Recykling Band, który zagra na własnoręcznie wykonanych instrumentach także z odpadów (finaliści programu Mam Talent). Na zakończenie Pikniku zagra Zjednoczenie Soundsystem z Pablopavo.

SCENARIUSZ EKOPIKNIK

 • 12.15 - 12.30  Przywitanie publiczności, opis atrakcji
 • 12.30 - 12.50  Dźwiękowy Plac Zabaw -koncert
 • 12.50 - 13.00  Prowadzący zapowiedz warsztatów o pokazu
 • 13.00 - 13.10  Pokaz Mody
 • 13.10 - 13.30  Konkursy z nagrodami
 • 13.30 - 13.45  Schronisko na Paluchu, prezentacja psów do adopcji
 • 13.45 - 14.00  Pokaz Mody
 • 14.00 - 14.20  Warsztaty Dźwiękowy Plac Zabaw
 • 14.20 - 14.30  Konkursy z nagrodami
 • 14.30 - 14.50  Warsztaty Dźwiękowy Plac Zabaw
 • 14.50 - 15.00  Konkursy z nagrodami
 • 15.00 - 15.20  Warsztaty Dźwiękowy Plac Zabaw
 • 15.20 - 15.30  Opis atrakcji, zapowiedz Recycling Band
 • 15.30 - 16.05  Koncert Recycling Band
 • 16.05 - 16.20  Konkursy z nagrodami
 • 16.20 - 16.35  Schronisko na Paluchu, prezentacja psów do adopcji
 • 16.35 - 17.00  Animacja instalacji drzewo, Konkursy z nagrodami
 • 17.10 - 17.40  Koncert Recycling Band
 • 17.40 - 18.40  Koncert Zjednoczenie Sound Sysytem

(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
 • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!