Ruszył projekt z 4. edycji budżetu partycypacyjnego.

Biblioteka z ogrodem (fot. pras.)Biblioteka z ogrodem (fot. pras.)

Zakłada on realizację weekendowych atrakcji rodzinnych od stycznia do grudnia 2018 r. w warszawskiej Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI. Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób. Obowiązują zapisy.

W ramach projektów na warszawiaków czekają atrakcje:

projekcje filmów (aktualny repertuar dostępny w bibliotece lub po zalogowaniu się w zakładce repertuar kina na stronie www.mbddim.pl);

możliwość korzystania z zasobów biblioteki;

tematyczne warsztaty rodzinne z autorami, ilustratorami, specjalistami w danej dziedzinie;

koncerty dla dzieci – spotkania z twórcami inspirującymi się literaturą, poezją, awangardą literacką;

możliwość korzystania w miesiącach letnich z ogrodzonego terenu na zewnątrz biblioteki, na którym plenerowa czytelnia umożliwi relaks z książką i kawą na hamakach, leżakach i trawie, z artystycznym muralem o książkach/czytaniu.

Biblioteka jest czynna w ramach projektu w systemie weekendowym. Szczegółowa informacja na stronie oraz FB projektu 

 

Kalendarz najbliższych wydarzeń:

3 lutego (sobota)

godz. 14.00 - seans filmowy - piękna, refleksyjna animacja o dzielnym chłopcu, który mieszka w Japonii i opiekuje się swoją chorą matką. Pewnego dnia bohater musi zmierzyć się ze złymi duchami, wyjaśnić rodzinne tajemnice oraz odkryć swoje nadprzyrodzone moce.

Rezerwacja miejsc on-line przez kalendarz wydarzeń.

11 lutego (niedziela)

godz.  11:00 - Mali sindbadzi. Dzieci w drodze - kiedy mali uchodźcy z Syrii zatrzymali się na jakiś czas w Grecji, dostali na dalszą drogę ręcznie uszyte plecaki, a w nich dzienniki podróży z fragmentem Przygód Sindbada Żeglarza. Powędrujemy ich tropem, szlakiem małych historii, które wciąż wydarzają się na morzu i na lądzie. Będziemy również wędrować śladami polskich dzieci, które podczas wojennej zawieruchy znalazły schronienie w dalekich krainach: pod skrzydłami Dobrego Maharadży w Indiach oraz w irańskim mieście Isfahan. Naszym przewodnikiem będzie Sindbad Żeglarz – dzielny wędrowiec, który nigdy nie traci nadziei.

Spotkanie dla dzieci powyżej 8 lat.

Uwaga!

Zostało już tylko kilka dni, aby zgłosić swój pomysł do 5. edycji budżetu partycypacyjnego.

Jakie pomysły można zgłaszać?

Pomysły mogą dotyczyć tylko tych zadań, którymi na co dzień zajmuje się urząd dzielnicy czy jednostki miejskie (np. Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Zieleni, Zarząd Oczyszczania Miasta). Katalog zadań obejmuje wiele obszarów, m.in. sport, rekreację, edukację, kulturę, komunikację, ochronę środowiska, pomoc społeczną, przestrzeń publiczną, zieleń miejską a także działania interdyscyplinarne. Na zgłoszenie projektów warszawiacy mają czas do poniedziałku, 22 stycznia.

W jaki sposób?

internetowo - poprzez stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl

papierowo - formularz do pobrania w urzędzie dzielnicy należy złożyć osobiście albo listownie na adres urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2019”).

(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!