Kraków zajął 8. miejsce na liście „Najlepszych miast na świecie na 2016 rok” sporządzonej na podstawie głosów czytelników prestiżowego magazynu podróżniczego „Travel + Leisure”.

Rynek Główny w Krakowie (fot. Łukasz Nowak)Rynek Główny w Krakowie (fot. Łukasz Nowak)

Co roku World’s Best Award zachęca czytelników www.travelandleisure.com, aby podzielili się opiniami na temat najlepszych miast, wysp, statków wycieczkowych, uzdrowisk, linii lotniczych itp. W tym roku Kraków trafił na 8. miejsce w rankingu.
Respondenci oceniali miasta biorąc pod uwagę zabytki, kulturę, kuchnię, życzliwość mieszkańców oraz zakupy. Dla wielu z nich Kraków stał się miejscem, do którego chętnie wracają. Ich zdaniem, stolica Małopolski stara się o to, by mieszkańcy i turyści czuli się w nim jak najlepiej. Kraków rywalizował z Rzymem, Florencją, Barceloną, San Sebastian, Budapesztem, Sieną, Sewillą. Kraków pokonał m.in. Porto, Lizbonę, Pragę, Wenecję, Edynburg, Istambuł i Madryt.

Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań – to miasta cieszące się najlepszą reputacją w Polsce – wynika z rankingu miast wojewódzkich Premium Brand 2017.
Kraków znalazł się w pierwszej trójce najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Zrealizowane po raz drugi badanie wskazało ośrodki cieszące się najlepszą reputacją wśród Polaków.
Gród Kraka na lidera awansował z czwartego miejsca, wyprzedzając zeszłorocznego zwycięzcę – Wrocław. Respondenci oceniali poziom zaufania do danego miasta, możliwość polecenia go znajomym, towarzyszącą mu atmosferę medialną, zaangażowanie społeczne oraz warunki pracy. Prym w rankingu wiedzie Kraków, na drugim miejscu jest Gdańsk i Wrocław, trzecią pozycję zdobył Poznań, a czwarty Szczecin. Warszawa uplasowała się na piątym miejscu.
Ranking powstał na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii, zrealizowanego wśród osób znających dane miasto.
(UMK)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!