Od 25 do 28 maja w Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowa 56) oraz w halach Zajezdni Autobusowej (ul. Włościańska 52) odbędzie się 5. edycja Pixel Heaven - wydarzenia dedykowanego wielbicielom elektronicznej rozrywki.

Pixel Heaven (fot. org.)Pixel Heaven (fot. org.)

Pixel Heaven to wyjątkowe i największe w Polsce święto miłośników elektronicznych atrakcji, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, niezależnych twórców gier wideo oraz fanów komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90. ubiegłego wieku – czyli wystawa PIXEL.EXPO, konferencja PIXEL.CONNECT oraz nagrody PIXEL.AWARDS.

Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach w Warszawie. Czwartek, 25 maja, to dzień dedykowany wyłącznie twórcom gier wideo. Tego dnia w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 odbędzie się branżowa konferencja PIXEL.CONNECT, na którą wstęp dla przedstawicieli gamedevu będzie bezpłatny.

Na weekend, 26-28 maja, impreza przenosi się - podobnie jak przed rokiem - do wyjątkowych wnętrz Zajezdni Autobusowej MZA przy ul. Włościańskiej 52. Surowe, postindustrialne przestrzenie stworzą właściwy klimat, a rozległy teren zewnętrzny zostanie na czas imprezy przejęty przez foodtrucki i dostawców napojów chłodzących.

Każda kolejna edycja Pixel Heaven to znakomici goście specjalni i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy w Polsce. Prawdziwych smaczków nie zbaraknie jak zawsze dla wielbicieli retro – tym razem czekać na nich będzie ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8/16 bit oraz automaty arcade, prawdziwe flippery i wynalazki z lat 80. i 90. XX w. Odbędą się konkursy i opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych.

Uczestnicy tegorocznej odsłony wydarzenia będą mogli również pograć w gry planszowe oraz zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”. Odbędzie się konkurs „retrocosplay” oraz „Giełda Komputerowa” - czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Przewidziano również atrakcje z myślą o najmłodszych uczestnikach. Na dzieci i młodzież czekać będzie specjalna strefa – czyli Kids Play & Learn. Stałym elementem imprezy jest strefa chilloutu z demosceną, której w tym roku również nie zabraknie. Podczas sobotniego afterparty na gości czekać będą pozytywna atmosfera oraz wyjątkowe koncerty.

(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!