Do igrzysk olimpijskich pozostało już tylko sześć miesięcy. Przygotowania kadry biathlonistek wchodzą w decydującą fazę.

Polskie biathlonistki na Majorce (fot. org)Polskie biathlonistki na Majorce (fot. org)

Za reprezentantkami Polski zgrupowanie w Oslo – mieście, w którym mieszka ich trener Tobias Torgersen.
Do Norwegii udały się Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Kamila Żuk. Polki zamieszkały w ośrodku przygotowań olimpijskich w Songsvann.
– Mieliśmy tam perfekcyjne warunki oraz odpowiednią infrastrukturę do przeprowadzenia treningów. Zajęcia odbywały się zarówno w pobliskim lesie, jak i na obiekcie Holmenkollen. Jednego dnia wybraliśmy się do Torsby, żeby pobiegać w tunelu śnieżnym – zrelacjonował Tobias Torgersen, który w kwietniu objął stanowisko trenera kobiecej reprezentacji Polski.
– Pogoda była zmienna. Zaznaliśmy zarówno deszczu, jak i wiatru, ale nic nie było w stanie nam przeszkodzić w realizacji planów treningowych. Obóz zakończyliśmy wewnętrznym testem na dystansie 15km. Wygrała go Monika Hojnisz, która w dwudziestu strzałach spudłowała tylko dwa razy – dodał Norweg.
– Jako drużyna zanotowaliśmy podczas tego zgrupowania spory progres. Przed nami wciąż jednak sporo pracy. Mamy nadzieję, że jej efekty zobaczymy już we wrześniu podczas mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach – zakończył.

Krajowe mistrzostwa planowane są na 1-3 września w Dusznikach-Zdroju. Kadrowiczki na Ziemi Kłodzkiej pojawiły się nieco wcześniej, bo już 25 sierpnia rozpoczęły zgrupowanie w Zieleńcu. Do szóstki, która trenowała w Norwegii dołączyła Anna Mąka.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!