Pierwsza, po 14. latach przerwy, impreza hokeja na lodzie w Warszawie z udziałem reprezentacji Polski.

COS Hala Widowiskowa Torwar II (fot. pras.)COS Hala Widowiskowa Torwar II (fot. pras.)

Od piątku do niedzieli (25-27 sierpnia) na lodowisku Torwaru odbywa się Turniej Nadziei Olimpijskich Państw Grupy Wyszehradzkiej. W zmaganiach biorą udział reprezentacje do lat 18 Polski, Słowacji, Węgier i drużyny czeskiej Morawy.
- Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i celujemy w zwycięstwo w tej imprezie – zapowiada wprost napastnik polskiej kadry Jakub Prokurat. – Najsilniejsza wydaje się być Słowacja, ale zagramy u siebie i będziemy walczyć o każdy centymetr lodu – dodaje wychowanek UHKS-u Mazowsze Warszawa. W pierwszej połowie sierpnia polscy juniorzy z reprezentacji U18 przebywali na zgrupowaniu w czeskiej Ostrawie. „Młode Orły” rozegrały tam między innymi test mecze z rówieśnikami z HC Poruba oraz zajęły 5. miejsce w turnieju Ostrava Cup.

Po raz ostatni hokejowa reprezentacja Polski rywalizowała w Warszawie w kwietniu 2003 roku. Wówczas polscy seniorzy rozegrali po dwa towarzyskie mecze z Rumunią (wygrane 6:2 i 7:1) oraz z Francją (zwycięstwo 4:3 i porażka 3:6).

Program turnieju w Warszawie:
Piątek - 25 sierpnia
Słowacja - Team Morawa (Czechy)  13:3

Polska - Węgry 2:1 [2:0, 0:1, 0:0]
Bramki: 1:0 Krzyżek 1:05 (Tyczyński), 2:0 Brynkus 12:43 (Krzyżek), 2:1 Pokornyi 35:38 (Bogesic).

Polska: Lipiński – Radzieńczak, Gosztyła; Sołtys, Tyczyński, Wałęga – Malczewski, Dworaźny; Krzyżek, Ubowski, Brynkus – Bajwenko, Cuber; Gruźla, Witan, Prokurat – Kot, Gruszczyk; Filipek, Bukowski, Piotrowski. Trener: Jarosław Morawiecki.
Węgry: Gonci – Lakatos, Balajthy; Farkas, Horvath, Kovacs – Szecsi, Egyedi; Karacsony, Sardi, Zsigmond – Pokornyi, Szabo; Galantai, Paterka, Sabian – Druja, Blazsej; Bogesic, Almasi, Jakabfy. Trener: Glen Williamson.

sobota - 26 sierpnia
godz. 16. Węgry - Team Morawa (Czechy)
godz. 19. Polska - Słowacja

niedziela - 27 sierpnia
godz. 11. Węgry - Słowacja
godz. 14. Polska - Team Morawa (Czechy)

COS Hala Widowiskowa Torwar II
ul. Łazienkowska 6A, 00-001 Warszawa

Wstęp bezpłatny.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!