Triathlon w samym centrum Warszawy powróci w 2018 roku.

Enea 5150 Warsaw (fot. pras.)Enea 5150 Warsaw (fot. pras.)

Trzecia edycja Enea 5150 Warsaw odbędzie się 10 czerwca 2018 roku. W listopadzie b.r. zostaną ogłoszone szczegóły oraz rozpocznie się rejestracja dla zawodników.
Tegoroczna edycja Enea 5150 Warsaw została bardzo wysoko oceniona przez uczestników. Triathlon ponownie zagości na ulicach Warszawy 10 czerwca 2018 roku.
Ponad 96% uczestników tegorocznych zawodów  Enea 5150 Warsaw poleciłoby start w naszej imprezie swoim znajomym. Bardzo nas to cieszy i mamy nadzieję, że 10 czerwca 2018 ponownie zobaczymy się na starcie – mówi Natalia Jędrzejczyk, rzecznik prasowy Enea 5150 Warsaw. - Staramy się, by z roku na rok zawody były ciekawsze zarówno dla samych zawodników, jak i ich rodzin oraz mieszkańców Warszawy. Na przyszłoroczną edycję szykujemy zmiany, które mamy nadzieję, sprawią, że zawody będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Szczegóły ogłosimy na początku listopada wraz z otwarciem rejestracji – dodaje Natalia Jędrzejczyk.
Enea 5150 Warsaw to zawody organizowane na licencji World Triathlon Corporation, właściciela legendarnych zawodów IRONMAN. W zawodach udział wzięło prawie 1000 zawodników. Uczestnicy przepłynęli 1,5 km w Zalewie Zegrzyńskim, przejechali rowerami 40 kilometrów do centrum Warszawy i przebiegli 10 kilometrów trasą prowadzącą m.in. Krakowskim Przedmieściem, ulicą Karową, Browarną czy Moliera. Meta usytuowana była na Placu Teatralnym.
Jako pierwszy linię mety przekroczył Aliaksandr Vasilevich (BLR) z czasem 01:53:08. Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka Polski, Agnieszka Jerzyk (02:06:53). Wśród uczestników zawodów byli m. in. popularna aktorka Karolina Gorczyca, prezenter Maciej Dowbor oraz wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski.

Wysokie noty dla Enea 5150 Warsaw
96,2% uczestników tegorocznych zawodów triathlonowych Enea 5150 Warsaw poleciłoby start w imprezie swoim znajomym. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się o warszawskim wyścigu spod znaku IRONMAN?
Zawodnikom najbardziej podobała się lokalizacja imprezy, przebieg trasy zawodów oraz ogólna atmosfera panująca podczas wydarzenia. Bardzo wysokie noty zebrały też takie aspekty, jak meta zawodów, poziom zabezpieczenia i nowa formuła startu, tzw. „rolling start”, coraz częściej spotykana na imprezach serii IRONMAN na całym świecie.
- Cieszy nas przede wszystkim, że zawodnicy dostrzegają szczególną dbałość o bezpieczeństwo, które jest naszym absolutnym priorytetem. Jest to też główny argument przemawiający za wprowadzeniem formuły „rollling start”, która zebrała bardzo pozytywne opinie u zawodników – mówi Piotr Jakóbik, Marketing Director w agencji Sport Evolution. -  Jeśli dodamy do tego fakt, że uczestnicy po prostu dobrze się u nas czuli, a ponad 96% z nich poleciłoby start w Enea 5150 Warsaw swoim znajomym, to mogę tylko podziękować całemu naszemu zespołowi, setkom niezwykle zaangażowanych wolontariuszy oraz wszystkim partnerom imprezy za to, że wspólnie spełniliśmy oczekiwania bardzo wymagającej grupy, jaką są triathloniści – dodaje.
Wyniki satysfakcji zawodników Enea 5150 Warsaw zostały oparte na wystandaryzowanej ankiecie online, używanej przy wszystkich imprezach IRONMAN, IRONMAN 70.3 oraz 5150 Triathlon Series na całym świecie. Swoimi opiniami po warszawskich zawodach podzieliło się ponad 250 triathlonistów. Ogólny poziom satysfakcji z udziału w rywalizacji wyniósł 94,1%, co znacząco przewyższa średnią ocenę imprez 5150 Triathlon Series.
- Nie ma mowy o spoczywaniu na laurach. Ankieta pokazała, że są obszary, w których nadal możemy się poprawić i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Doceniamy konstruktywną krytykę i liczymy się z każdym zdaniem. Stąd zrobimy wszystko, aby przyszłoroczna edycja Enea 5150 Warsaw była jeszcze lepsza – zapowiada Piotr Jakóbik.
Zawody Enea 5150 Warsaw odbyły się 11 czerwca br. Wystartowało w nich ok. 1000 zawodników, a najlepsi okazali się Agnieszka Jerzyk (POL) i Aliaksandr Vasilevich (BLR).
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!