17 sierpnia 2017 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zostali powiadomieni, że z terrarium znajdującego się na terenie jednej z posesji w Wilczkowicach gm. Brzeszcze, uciekł wąż boa.

Boa uciekł z terrarium (fot. policja)Boa uciekł z terrarium (fot. policja)

Właścicielem węża jest 27–letni mieszkaniec Oświęcimia.
W rejonie posesji oraz na terenach przyległych strażacy i policjanci przeprowadzili penetrację terenu, jednakże węża nigdzie nie odnaleziono.
W dniu 18 sierpnia 2017 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach, tuż przed planowaną przez policjantów i strażaków kolejną penetracją terenu, znaleźli węża boa, który wydostał się z terrarium znajdującego się na terenie jednej z posesji w Wilczkowicach. Wąż wygrzewał się w słońcu na pobliskiej łące.

Aktualnie policjanci weryfikują, czy 27–letni właściciel węża dopełnił wszystkich formalności, aby móc posiadać ten gatunek węża. Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody właściciel ma obowiązek uzyskania zezwolenia regionalnej dyrekcji ochrony środowiska oraz rejestracji takiego zwierzęcia w starostwie powiatowym. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna – 5 tysięcy złotych. Ponadto w tej sprawie zostało wszczęte również postępowanie pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo życia lub zdrowia innych osób - za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
(KWP)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!