Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z policjantami z CBŚP w Olsztynie zabezpieczyli 1,2 kg marihuany oraz 50 g amfetaminy.

Zabezpieczony towar (fot. Warmińsko-Mazurski OSG)Zabezpieczony towar (fot. Warmińsko-Mazurski OSG)

Zatrzymano cztery osoby. Śledztwo jest prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od kilku miesięcy pracowali nad sprawą dotyczącą wewnątrzwspólnotowego obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że  przemycone narkotyki mogły być wprowadzane do obrotu na terenie województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Ustalono, że kilkuosobowa grupa może dokonać przemytu znacznych ilości narkotyków z Holandii do Polski. Wspólne działania służb doprowadziły do zatrzymania czterech osób na terenie Warszawy oraz Kętrzyna. W wyniku przeszukań mieszkań, ich rzeczy osobistych oraz samochodu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 1,2 kg marihuany i 50 g amfetaminy.
Prokuratura Okręgowa w Olsztynie postawiła zatrzymanym zarzuty dokonania wewnątrzwspólnotowego obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował wobec trzech osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jedną z zatrzymanych osób objęto dozorem policyjnym i poręczeniem majątkowym.    
(SG)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!